הבית > חדשות > תוכן

השפעת גודל שחיקה תבואה על איכות ההזנה

Jun 13, 2020

יש לקבוע את גודל התבואה הטחינה בהתאם לסוג חומרי הגלם, סוג בעלי החיים שיש להאכיל, שלב הצמיחה ודרישות התהליך. גודל חלקיקים גס מדי או בסדר מדי יש חסרונות, לא יכול להגיע למצב הייצור הטוב ביותר. עכשיו, FDSP יסכם את ההשפעה של טחינת גודל החלקיקים על איכות ההזנה מההיבטים הבאים.

原料

ההשפעה של גודל התבואה הטחינה על ניצול המזון

לאחר שחיקה, החומר יכול לשפר את החיך של בעלי חיים ועופות, להפחית את זמן האיסוף הנגרמת על ידי לעיסה, להשפיע על השאר, עיכול וספיגה של בעלי חיים, להגדיל את צריכת אנרגיית ההאכלה, ובכך להפחית את שיעור הניצול של מזון. כמובן, טוב יותר החומר, הוא לא טוב יותר. בדרך כלל, גודל החלקיקים מרסק של החומר צריך להיות 0.5 ~ 2.0mm, וזה שונה בשל גזעים שונים של בעלי חיים ועופות, שלבי האכלה וחומרי גלם. בגלל האבקה היא בסדר מדי, יעשה את החיך של בעלי חיים ועופות להיות עניים, להפוך את החומר תקוע בפה של בעלי חיים ועופות ואי נוחות לבלוע. בינתיים, אבקה עדינה מדי קל לגרום כיב קיבה של בעלי חיים ועופות. יתר על כן, מכיוון שהטחינה בסדר גמור מדי, היא תגדיל את צריכת החשמל של עיבוד ההזנה, תפחית את התפוקה, תגדיל את מכונת הטחינה ואת מכות הפטיש, המסכים והאביזרים האחרים שלה, ותפחית את חיי השירות שלהם.

השפעה של גודל תבואה טחון על אחידות תערובת ההזנה

גודל החלקיקים הטחונים של החומר משפיע על אחידות ערבוב של ההזנה. קטן יותר גודל החלקיקים הממוצע של החומר המעורב הוא, אחיד יותר גודל החלקיקים הוא, איטי יותר מהירות ערבוב יהיה, ו גבוה יותר את אחידות ערבוב ניתן להשיג, ואת תופעת דירוג פחות תתרחש בתהליך התחבורה והאחסון הבא. להיפך, כאשר מספר חומרים עם הבדל גדול יותר בגודל החלקיקים מעורבים, אחידות מושגת על ידי ערבוב הוא עני. לכן, מנקודת המבט של תהליך ערבוב, נדרש כי גודל התבואה מרוסק של מלאי הזנה שונים להיות קטן ודומה כדי להשיג אפקט ערבוב טוב ולהבטיח את איכות המוצר.

饲料

השפעת גודל התבואה הטחינה על גלולות

גודל החלקיקים המחובר של החומר יש השפעה רבה על תהליך הגלולה, איכות הגלולה, וכו '. גודל הגלולה והרכב הגלולה של אותו חומר שונים, איכות הגלולה תהיה גם שונה. כמו fineule של החומר דגנים הוא, גרגר עמלן יכול להיות gelatinized באופן מלא יותר, ואת תכולת הלחות הוא אחיד יותר. במקביל, חומר משובח יכול להפחית את שחיקת טבעת למות, יכול לייצר חלקה יותר חלקיקים ללא סדק, ומבנה הגלולה שלה הוא קומפקטי, קצב שחיקה הוא נמוך. אבל שחיקה עדינה מדי תגביר את צריכת החשמל הטחינה, להפחית את תפוקת טחנת הפטיש, כך הטמפרטורה של החומר הטחינה עולה. חומר מסוג זה קל לקשת את פחי האחסון.

גרגריות שחיקה בתעשיית המזון בסדר מדי או גס מדי הוא לא טוב. זה צריך להיות מבוסס על המצב האמיתי שלהם כדי לעשות שיפוט והתאמה. FDSP תשתף מידע מקצועי יותר, ותועניק מגוון שירותי שינוי ישנים במפעל ההזנה. קבלו את תשומת לבכם וייעוץ.