הבית > חדשות > תוכן

סיבה ניתוח אמצעים לחסימת מכונה של גלולה מיל

Jun 11, 2019

מכונת חסימה היא התופעה הנפוצה ביותר בייצור granulators, כאשר חסימה, שכבה של חומר קשה ועבה מצטבר בין למות רולר, רולר לא יכול לסחוט את החומר החוצה, הטחנה גלולה לא יכול לעבוד. חסימת המכונה לא רק עיכובים הייצור, אלא גם משפיע על החיים של ציוד granulating. להלן הסיבות חסימה טחנת גלולה ואת הצעדים שיש לנקוט מן ההיבטים הבאים:


1.Gap בין טבעת למות רולים

כאשר הפער בין טבעת טבעת רולים הוא גדול מדי, את שכבת החומר בין למות רולים הוא עבה מדי ולא מופץ בצורה אחידה, ואת רולים קל להחליק.לאחר גליל למות יש כוח דחיסה נגד החומר, זה פחות מאשר ההתנגדות של הקיר הפנימי של חור למות לחומר, אם החומר לא סחט החוצה, זה יגרום חסימה.כדי לצמצם את החסימה, בייצור, צריך להתאים את הפער המתאים בין למות רולים, בדרך כלל היא 0.1-0.3 מ"מ, להפוך את הגלילים ואת הטבעת למות קרוב אחד לשני, אבל לא ממש קרוב.


2. איכות קיטור

איכות האדים היא ירודה כך הלחות גבוהה מדי לאחר מיזוג החומר. לאחר הזנת טחנת גלולה, החור למות הטבעת נחסם בקלות את הגלילים להחליק, וכתוצאה מכך את מכונת חסימה. ביצועים ספציפיים: (1) לחץ אדים לא מזיק ותכולת מים גבוהה מקלים על חומרים לספוג יותר מדי מים. יחד עם זאת, כאשר הלחץ הוא נמוך, הטמפרטורה של החומר הוא גם נמוך כאשר התניה, עמילן לא יכול gelatinize היטב, אפקט granulation הוא עני. (2) לחץ הקיטור אינו יציב, והוא עולה ויורד פתאום. Granulators צריך להתאים את כמות האכלה בכל עת כדי להפוך את כמות האדים להגיע לרמה הטובה ביותר. אם granulators אינו זהיר, תוכן המים של החומר לאחר מיזוג יהיה גבוה מדי, אשר יגרום בקלות את המכונה לחסום. לכן, חדר הדוודים צריך לספק איכות גבוהה ויציבה קיטור יבש רווי יבש, להבטיח כי לחץ הקיטור הוא 0.2 ~ 0.4MPa, הטמפרטורה היא 130 ~ 160 ℃, ואת הלחץ הקיטור משרעת וריאציה הוא לא יותר מ 0.05MPa.In כדי להפחית את ההשפעה של מים מרוכזים בצינור, את granulators צריך למצות את המים מעובה לפני granulating, ולבדוק את רוחב המלכודת מים מפריד מים גז בכל עת. במהלך הייצור, granulators צריך לבדוק את תכולת הלחות של החומרים לאחר מיזוג בכל עת, בדרך כלל נשלט על 15.5% ~ 17%, לא יעלה על 18%. שיטת השיפוט היא לתפוס אצווה של חומרי מיזוג להחזיק אותם קלות לתוך קבוצה.


3. שיטת ההתאמה

בהפקת מזון חזיר המכיל אבקת מי גבינה, אבקת חלב חלופי או סוכרוז, יש להשתמש בשיטה של "טמפרטורה נמוכה ומהירות גבוהה". חומרי גלם כגון אבקת מי גבינה, אבקת תחליף חלב וסוכר נפוץ יש תכונות hygroscopic חזקה וקלים coking בטמפרטורה גבוהה, כאשר הטמפרטורה של טחנת גלולה גבוה מדי, החומר קל agglomerate בין למות רולים כדי ליצור שכבה של חומר ספוט, גורם לחסימת מכונה. לכן, טמפרטורה pelleting של חזיר יונק צריך להיות נשלט על 65 ~ 75 ℃, ואת מהירות הייצור צריך להיות מהיר.


4. טבעת למות

שפר את יחס הפתיחה של הטבעת למות ואת החלקות של חור למות, להפחית את ההתנגדות צעד ולהגדיל את מהירות פריקה. עבור טבעת למות, יחס הפתיחה הוא נמוך אשר לא משפיע רק על הפלט, אלא גם בקלות לחסום את המכונה. בשל החלקה הלקויה של חור החור והתנגדות חומרתית גבוהה, עובש הטבעת החדש זקוק לטיפול ליטוש, במהלך ליטוש, חולות שמן (10% חול, ארוחה של סויה 10%, סובין אורז 70%, שמן 10%) ניתן לנקות עבור 10-20 דקות עם 50 ~ 100kg. לאחר כל granulation, לנקות את הטבעת למות עם שמן המכיל 20% שמן עבור 5-10 פעמים ולתת חומר שמן למלא את החור למות במקום החומר המקורי, כך שמן ניתן ללחוץ בקלות החוצה כאשר המכונה מופעלת בפעם הבאה , צמצום החסימה.

5. שיטת הפעולה

אם יש חסימה בייצור, שכבה עבה של חומר הדוק מאוד נוצר לעתים קרובות בין למות רולים. אם זה חסימה קלה, לשפוך שכבת שמן על גבי שכבת החומר, לתת לשמן לחדור ולאחר מכן להפעיל את המנוע עד הטבעת למות מסובב בדרך כלל.אם שיטה זו אינה חוקית, לא להתחיל את זה מספר פעמים כדי למנוע שריפת המנוע . בשלב זה, רק להגדיל את הפער בין למות רולים, ואז להסיר את החומרים ואז להתחיל את הייצור.


2.jpg