הבית > חדשות > תוכן

לשפר את כמות ההזנה ביעילות על ידי שדרוג טכנולוגיית העיבוד

Mar 28, 2020

5e7859245edd7

במהלך ההליך של ייצור הזנה, ישנן שלוש נקודות עיקריות המשפיעות על המוצרים; איכות: איכות חומרי הגלם, פורמולת ההזנה וטכנולוגיית העיבוד. אמנם איכות חומרי הגלם כמו גם הנוסחה נשלטו היטב, אולם חברות רבות של הזנה מחפשות שיפור טכנולוגיית העיבוד בכדי לספק לשוק מוצרים טובים יותר.

1. בקרת לחות

יש לדאוג להמשך הפעולות במהלך העיבוד:

א) כיצד לשפר את איכות הגלולה.

ב) כיצד להפחית אבק.

ג) כיצד לשפר את יעילות העיבוד של כל משמרת עבודה ולהוריד את צריכת העיבוד של הכוח.

ד) כיצד להשתמש ביעילות באדים ולהתקרר במלואו כדי לשמור על לחות ההזנה.

2. בקרה על ניקוי חומרי גלם

מבלי לנקות קודם לכן, זיהומים בחומרי הגלם עשויים להשפיע מאוד על איכות ההזנה ואף להשפיע על הולדת העופות. במקביל, זיהומים אלה יכולים גם לפגוע בציוד במהלך העיבוד, ולהפחית את יכולת המפעל.

ידוע היטב כי, למפעלים העוסקים בעיבוד מזון, ראשית יש לשקול ציוד לניקוי מגנטי בתהליך הסרת הטומאה מכיוון שמנקה מסוג זה יכול להגן על הציוד ולנקות טוב יותר את השבבים בחומרי הגלם בו זמנית.

3. תהליך גריסה של חומרי גלם

טחינה של חומרי גלם מקבלת תפקיד חשוב בעיבוד הזנים אשר ברור שיש להם השפעה על ההפרדה של עופות. על ידי הפחתת דרגת הכדוריות בחומרי גלם, ניתן להרחיב את שטח ההזנה, מה שמגדיל את הסיכוי לתזונה במזון ליצור קשר עם אנזים עיכול. במקרה כזה, ניתן להגדיל את יחס השימוש בתזונה במזון. כדי לעמוד בדרישת הקנסות, תהליך הטחינה התפתח בהדרגה משחיקה יחידה לטחינה כפולה ומתכת.

4. תהליך שילוב

גמישות של חומרים מבטיחה לכידות של איכות המוצר. באופן כללי, קורות החיים צריכים להיות לא פחות מ 7%. השוויון חשוב הרבה יותר עבור חומרים מסוימים שנוספים בכמות קטנה או אפילו בקנה מידה מיקרו. ציוד שונה משתנה במידה רבה בהשפעת הערבוב שמשפיעה במידה מסוימת על גידול העופות. לכן, בעת בחירת מערבל, על היצרנים לשים לב יותר לכל פרמטר טכני כך שניתן יהיה להבטיח את איכות ההזנה.

5. תהליך פילינג

במהלך עיבוד ההזנה, חשוב מאוד לבצע תהליך של גלולה, קשר מקשר בין תהליכים קודמים להמשך. גלולה מורכבת בדרך כלל משלושה חלקים: עיבוד מוקדם (בחירה מגנטית, הוספת נוזלים ושמירה), גלולה ועיבוד לאחר (קירור, פירור ומיון). לאחר מכן חומרים הופכים לכדורים מאבקה. במהלך תהליך זה יש להבטיח יעילות ייצור ואיכות מוצר, יש להבטיח את האינדקסים הפיזיים של קשיות גלולה, יחס אבקה, מסיסות במים, טמפרטורה לאחר קירור וכו '.

6. מסקנה

טכנולוגיית העיבוד מורכבת משדרוג ציוד, טכנולוגיה מתקדמת וניהול ייצור. זה לא רק תמהיל פשוט של האמור לעיל, אלא גם הבנת החיבור, השימוש בשטף ועיבוד פרט. יש לשדרג או להחליף את הציוד, במיוחד מיושן שאינו יכול לספק את עיבוד ההזנה, במטרה לשפר את טכנולוגיית העיבוד ואת איכות ההזנה.